درباره کنگره

درباره کنگره

 

در طول سال های اخیر به دلیل تحریم های بین المللی و مشکلات مدیریتی در داخل کشور، توجه به ایجاد و رونمایی از اقتصادی مبتنی بر شرایط خاص ایران از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. به همین دلیل تلاش در جهت ارزیابی هر چه بیشتر نهادهای حاکم در کشور برای شناخت آسیب های موجود و ارائه راه حل های کاربردی برای رسیدن به مدل مطلوب ضروری است. یکی از بهترین روش های ممکن برای این ارزیابی و پالایش کارها و در ضمن آن تحلیل و ارائه راهکار در قالب کنگره های ملی با حضور مسئولین و کارشناسان متخصص صورت می گیرد.
جمهوری اسلامی ایران از جمله کشورهایی است که از منابع فراوان انرژی برخوردار است و پس از ۱۹۱۳ همواره به عنوان یکی از صادر کننده‌های اصلی نفت محسوب می‌شده‌است. با توجه به اینکه در میان دو منبع بزرگ انرژی جهان (دریای خزر در شمال و خلیج فارس در جنوب) قرار دارد، از این حیث از جایگاه ویژه‌ای در سطح بین‌المللی برخوردار است. بر همین اساس توجه به توسعه ظرفیت تولید و صادرات انرژی با ایجاد ساختار مطلوب بسیار ضروری است.
به همین علت اندیشکده نفت و انرژی با همکاری اندیشکده سیاستگذاری امیرکبیر در نظر دارد کنگره ای سالانه در همین راستا برگزار کند.